вівторок, 03 грудня 2013 07:58

"Дніпро" втратив шанс на одноосібне лідерство

Cьогодні закінчується 18-й тур футбольного чемпіонату України. Його лідер — донецький "Шахтар", гратиме в Одесі проти "Чорноморця". Зрозуміло, що гірники підуть на зимову перерву, перебуваючи на першому місці. Головні "переслідувачі" — "Металіст" та "Дніпро" — втратили очки. Харків'яни зіграли внічию в Маріуполі. Цього можна було очікувати: підопічні Мирона Маркевича грають неперконливо. А поразка "Дніпра" в Луганську шокувала рахунком — 0:3.

Називаємо причини, що призвели до такого результату.

1. Рамос помилився з тактикою

Луганська команда грає у силовий футбол і водночас прекрасно вибігає в контратаку. Тренер "Дніпра" випустив на поле "легковажний" склад. Із перших хвилин мав грати Руслан Політило, а Джуліано — у запасі. Тоді гості мали б потужний кулак у центрі поля: Ротань–Політило–Канкава, що нав'язав би боротьбу суперникові.

Іспанський тренер "Дніпра" ротацію складу застосовує періодично, але схема 1–4–2–3–1 залишається незмінною. Це — помилка.

2. Проблеми в центрі оборони

Рамос не міг задіяти у грі пару Дуглас–Мазух. Обидва травмовані. Вийшли Мандзюк та Чеберячко. Вони слабкі у відборі та позиційно, грають лише через дрібний фол. Нападаючі "Зорі" — Даніло та Болі — цим скористалися.

3. Проблема другого тайму

Після перерви "Дніпро" зазвичай грає слабше. Насамперед, в обороні. Забивають практично порівну: 17 — у першому таймі, 14 — у другому. А от на кожен забитий "Дніпром" гол після перерви суперник відповідає трьома. 4–12 — така друготаймова статистика дніпрян цього сезону.

Усі голи в Луганську команда пропустила в останні 25 хв. зустрічі. Є проблеми з фізичною та психологічною готовністю.

4. Відсутність лідера

"Дніпро" двічі ставав чемпіоном Радянського Союзу. Тоді в команді були гравці, які могли завести партнерів, і ті "витягували" матч, що складався невдало — Пучков, Соро­ка­лєт, Шох.

Зараз такої фігури немає: Руслан Ротань — чудовий гравець та людина, але на полі йому бракує суто чоловічих рис.

5. Нереалізація моментів

Футболісти "Дніпра" створюють багато гольових нагод. А реалізують мінімум. Відчутний дефіцит відповідальності перед завершальним ударом. Стосується це практично кожного, але найбільше — Матеуса та Калинича.

4 грудня "Дніпро" дограє другий тайм поєдинку проти "Металіста". Матч відбувався 6 жовтня, його перервали  в перерві через зникнення світла на "Дніпро Арені". Початок догравання о 20.00, телетрансляція на "2+2". Команди почнуть другий тайм за рахунку 2:1 на користь дніпропетровців.

Руні здобув нічию для "Манчестера"

"Манчестер Юнайтед" — суперник "Шахтаря" у Лізі чемпіонів — зіграв унічию проти "Тоттенхема" виїзний матч чемпіонату Англії. 2:2 — обидва голи за "МЮ" забив форвард Вейн Руні. Він двічі зрівнював рахунок — останнього разу з пенальті.

Чемпіон Англії грав без травмованого форварда Ван Персі. "МЮ" поступався суперникові у швидкості, програв центр поля, а лівий захисник Евра не впорався на своєму фланзі з опонентом. Тому нічия — максимум, на що могли розраховувати гості в цьому поєдинку.

У чемпіонаті Англії зіграно 13 турів. "МЮ" йде на восьмому місці, відстаючи від лідируючого "Арсеналу" на дев'ять очок.

Завтра чемпіон Англії у рамках 14-го туру прийматиме "Евертон".

Зараз ви читаєте новину «"Дніпро" втратив шанс на одноосібне лідерство». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua