середа, 08 вересня 2021 13:53

Стало відомо, чому Клочкова не була параді до Дня Незалежності

Яна Клочкова виграла для України чотири золоті медалі на Олімпіаді. Фото: Gettyimages.com/

Олімпійських чемпіонок України Оксану Баюл та Яну Клочкову не запросили на парад до Дня Незалежності України.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт прокоментував ситуацію в ефірі "Суспільного".

"27 років тому Баюл поїхала в США. Вона не обрала Україну. Обрала іншу країну. Це справа кожного.

Багато наших чемпіонів зараз теж живуть у США, в Ізраїлі, у Німеччині. Нам тоді потрібно всіх запрошувати.

Я поважаю першого олімпійського чемпіона України В'ячеслава Олійника. Скромна людина, потужний. Його всі поважають. Живе в Україні.

Вважаю індивідуальною справою - не запросили першу олімпійську чемпіонку, яка 27 років живе в США. Майже ціле життя.

Чому Лілія Подкопаєва, абсолютна олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики, завжди поруч на всіх святах? Вона поруч зі спортом, із Федерацією гімнастики. Нещодавно помер заслужений тренер Остапенко. Лілія прилетіла зі США, допомогла з похоронами.

Якщо в людини є любов до України, бажання бути поруч, так і буде. Але Баюл... Я не бачив її 27 років в Україні, чув тільки якісь її слова.

Відверто кажучи, я їй телефонував, але не було зв'язку. Це було ще до початку святкувань. Вона не відповіла. Я хотів її запросити, бо почув, що вона має якусь образу.

Клочкову поважаю. Вона вигравала олімпійські медалі на моїх очах. Я спілкувався з Федерацією про те, чому Яну не запросили. Вони сказали, що три дні їй телефонували, але вона не відповідала", - сказав Гутцайт.

На останній Олімпіаді в Токіо збірна України завоювала 19 медалей та посіла 44-те місце в командному заліку. В активі українців: одна золота медаль, шість срібних і 12 бронзових. Перемогу на Іграх у Токіо святкувала команда США.

Зараз ви читаєте новину «Стало відомо, чому Клочкова не була параді до Дня Незалежності». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua