четвер, 10 квітня 2008 09:39

Ковентрі побила світовий рекорд Клочкової

На чемпіонаті світу з плавання на короткій воді, що триває у Манчестері, на дистанції 400 метрів комплексом Крісті Ковентрі з Зімбабве більше ніж на секунду покращила світовий рекорд Яни Клочкової, встановлений у січні 2002 року у Парижі (4:27,83 хвилини), і виграла "золото". Зараз найкраще досягнення планети дорівнює 4:26,52 хвилинам. Краще часу Яни пропливли і дві інші призерки чемпіонату - Ханна Мілі з Великобританії (4:27,27) та іспанка Мірея Бельмонте (4:27,55).

Ковентрі також встановила рекорд чемпіонатів світу на 100-метрівці на спині, подолавши цю дистанцію за 57,99 секунд. Катерина Зубкова вийшла у фінал з четвертим часом - 58,23 секунди

Ігор Борисик та Олег Лісогор упевнено вийшли до фіналу на дистанції 100 метрів брасом. Борисик показав у кваліфікації перший результат - 58,60 секунд, а Лісогор проплив за 58,73 секунди і поділив третю сходинку у півфіналі з Робіном Ван Аггеле з Нідерландів.

Не обійшлося без світового рекорду і в естафетах. У чоловічій естафеті 4Х100 вільним стилем американці перекрили рекорд шведів, який тримався з 2000 року (3:09,57 хвилин). Плавці зі США подолали дистанцію за 3:08,44. "Срібло" у команди Нідерландів (3:09,18), "бронза" у шведів (3:10,04).

У жінок в естафеті 4Х200 метрів вільним стилем голландки побили рекорд шестирічної давнини китаянок (7:46,30 хвилин). Інге Деккер, Фемке Хемскерк, Марлен Вельдхус та Раномі Кромовіджоджо показали час 7:38,90 хвилин. Лише на 0,06 секунди від них відстали британки. "Бронза" у австралійок (7:39,01). Американки, які фінішували четвертими, теж пропливли краще колишнього світового рекорду - 7:45,58.

У півфіналі 100-метрівки батерфляєм рекорд чемпіонатів світу встановив австралієць Адам Пайн (50,09 секунд). Удвічі довшу дистанцію у жінок теж з рекордом змагань виграла американка Мері Десченца (2:04,27 хвилин).