субота, 17 квітня 2021 18:48

"Динамо" перемогло "Шахтар" і перебуває за крок від чемпіонства

Жерсон Родрігеш став героєм останніх матчів "Динамо". Фото: "Шахтар"

Добрий вечір!

Українське "класико" "Шахтар" – "Динамо" розпочнеться в Києві менш ніж за годину. Вперше за останні чотири роки донеччани перебувають у ролі тих, хто наздоганяє. І доганяти треба швидко – розрив 7 балів має бути ліквідований за коротку дистанцію у 5 турів.

Гру першого кола знекровлене ковідом "Динамо" програло "Шахтарю" без варіантів – 0:3. Тепер окрім дискваліфікованого Сидорчука видимих проблем у динамівців немає. Очевидно, Мірча Луческу згадує свої слова кількарічної давнини, коли він називав "Динамо" несправжнім чемпіоном, бо підопічні Реброва тоді двічі програли "Шахтарю". Зрозуміло, що Мірча не захоче опинитися на місці Сергія Станіславовича й програвати другий раз не буде.

До того ж достеменно невідомо чи минула криза в гірників. Перемога над "Ворсклою" справила враження, чого не скажеш про виграш у другого складу "Маріуполя". Сьогодні в донеччан суперник більш ніж серйозний.

Власне ця гра стане останнім шансом для Луїша Каштру довети свою профпридатність на тлі розмов про прихід італійця Де Дзербі. Переконає він Рината Ахметова – цілком може "зачепитися" і за наступний контракт. Словом, інтриг у матчі вистачає. Як завжди, в матчі таких суперників.

Тим часом стали відомі склади на матч.

"Шахтар": Трубін, Додо, Бондар, Кривцов, Матвієнко, Степаненко, Майкон, Маркос Антоніо, Марлос, Соломон, Мораєс.

Запасні: Пятов, Болбат, Хочолава, Вітао, Сіпріано, Судаков, Тете, Фернандо, Дентіньйо,

"Динамо": Бущан, Миколенко, Забарний, Попов, Кенджьора, Шепелєв, Буяльський, Андрієвський, Караваєв, Де Пена, Бесєдін

Запасні: Бойко, Шапаренко, Циганков, Гармаш, Родрігеш, Сідклей, Тимчик, Сирота

Матч розпочався!

2 хв. Обережно починають матч команди. "Шахтар" забрав м'яч і пробує шукати діри в обороні киян.

3 хв. Ого! два моменти поспіль у суперників. Спочатку Соломон пробив вище воріт під кутом, а потім Бесєдін не зумів переграти Трубіна на діаметрально протилежному фланзі.

6 хв. Заспокоїлися команди, ніби злякавшись власної активності на початку матчу.

9 хв. Трихвилинна активність "Шахтаря" видимих дивідентів команді Каштру не принесла.

13 хв. З тактикою команд усе зрозуміло. Як і передбачали фахівці "Шахтар" атакує і володіє ініціативою, а кияни шукають нагоду для контратаки.

16 хв. Кривцов вийшов на гарну позицію і пробив здалеку. Точно в руки Бущану прилетів м'яч.

18 хв. Зрозуміли динамівці, що основна небезпека сьогодні йтиме від Соломона й намагаються в момент прийому атакувати креативного ізраїльтяна. Відбір закінчився перспективною атакою динамівців і неточним навісом на Де Пену.

22 хв. Оговталися динамівці й провели кілька атак, радше аби підтримати себе в психологічному плані.

25 хв. Забарний, що розпочав гру в масці, пожбурив її і ризикує знову ушкодити ніс.

26 хв. Матвієнко отримав жовту картку за те, що збив Бесєдіна.

27 хв І зразу Бондар на тому ж Бесєдіну отримує другу командну жовту картку.

30 хв. "Шахтар" вирішив потримати м'яч після несподіваної активності "Динамо".

32 хв. 2:1 за жовтими картками. Кенджьора сфолив на Степаненкові.

33 хв. Пенальті призначає Монзуль у ворота "Шахтаря". Маркос Антоіо збив Андрієвського. ВАР перевіряє правильність рішення.

34 хв. ГОЛ! Карлос Де Пена переграє Трубіна й б'є у лівий нижній кут воріт. Трубін був близький до взяття, але не більше. 1:0 на користь "Динамо".

39 хв. Караваєв і Матвієнко зіткнулися в центрі поля, але все обійшлося без серйозних травм.

41 хв. Майкон отримує попередження за розмови й ризикує залишити свою команду в меншості.

45 хв. "Динамо" впевнено гасить активність "Шахтаря" й не дає тому вибігти в бодай одну гостру атаку.

Все. Перший тайм завершено. Гірники поатакували перші 15 хвилин, а потім "Динамо" забрало ініціативу й відкрило рахунок у матчі. Поки до перемоги "Шахтаря" ой, як далеко!

Другий тайм почався! У "Шахтаря" залишається 45 хвилин аби врятувати шанси на чемпіонство.

46 хв. Заміна в "Шахтаря". Тете вийшов замість головного невдахи Маркоса Антоніо.

49 хв. Повільні атаки в підопічних Каштру. На таких швидкостях в футбол уже не грають. Мусять додавати донеччани.

52 хв. Миколенко пішов в атаку й бив із лінії карного майданчика, але в площину й близько не влучає.

56 хв. Доводиться визнати, що це не "Шахтар", а якась жахлива пародія на нього. Не впізнати команду.

60 хв. Небезпечну атаку киян перериває Бондар, який устигає вибити м'яч на кутовий.

62 хв. Бесєдін після прострілу Караваєва несильно б'є прямо в руки Трубіну.

64 хв. Фернандо міняє Соломона, що геть зник з поля зору десь хвилини з 20-ої.

65 хв. Монзуль виписує жовту картку Буяльскому за порушення на Майконі.

68 хв. Перший кутовий заробив "Шахтар". Коли таке ще було?

71 хв. Подвійна заміна в киян. Родрігеш і Шапаренко виходять замість Де Пени й Андрієвського.

72. хв. Марлоса міняє Дентіньйо.

74 хв. Циганков змінює Караваєва.

78 хв. Хвилин 10 тому Кривцов шкутильгав, а зараз зрозумів, що піняти його ніхто не буде й знову ожив.

79 хв. Гармаш міняє непомітного в цьому матчі Буяльського.

81 хв. Заснути можна під час цього класичного. Нудьга, нудьга..

82 хв. Судаков виходить замість Майкона.

87 хв. Котиться матч до перемоги киян.

90 хв. "Шахтар" намагається організувати штурм, але це навіть на навалу не схоже.

90+3 хв. "Динамо" виграє матч і в наступному турі із "Інгульцем" оформить чемпіонство.

"Динамо" збільшило відрив від "Шахтаря" до 10 очок, а Луїш Каштру програв у цьому сезоні все, що тільки можна – чемпіонат, Кубок, Суперкубок й вилетів із Ліги Європи. В наступному турі, 23 квітня, нового чемпіона проголосять офіційно.

Зараз ви читаєте новину «"Динамо" перемогло "Шахтар" і перебуває за крок від чемпіонства». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua