неділя, 12 вересня 2010 18:56

ЧС з дзюдо. Зантарая приніс Україні "срібло"

22-річний киянин Георгій Зантарая став срібним призером чемпіонату світу в Токіо.

У стартовій сутичці турніру Зантарая був сильнішим за олімпійського чемпіона Пекіна-2008, 30-річного корейця Чой Мін-Хо.

56 секунд знадобилося Георгію, щоб здобути чергову чисту перемогу і пройти представника Таїланду Саравута Петсінга.

Усі 5 хвилин тривала зустріч з узбеком Гамбітом Ісімбековим - на "юко" Зантараї в Ісімбекова відповіді не знайшлося.

Ще дві чисті перемоги українець здобув в поєдинках з грузином Аміраном Папінашвілі і австрійцем Людвігом Пайшером.

У півфінальному поєдинку у Георгія не було проблем з росіянином Арсеном Галстяну. За півтори хвилини чемпіон світу-2009 Зантарая оформив перемогу над минулорічним чемпіоном Європи і вийшов у фінал цьогорічного турніру. Там його чекав перший номер світового рейтингу узбек Рішод Собіров.

Першу половину фіналу боротьба була рівною, але незабаром узбекові вдався кидок на оцінку "ваза-арі". На останніх секундах протистояння ще одна атака Рішода Собірова принесла йому "ваза-арі" і золото чемпіонату світу. Георгій Зантарая привезе в Україну з Токіо срібло.

Це друга медаль нашого дзюдоїста на чемпіонатах світу і перша, і єдина, для збірної України на японському турнірі.