пʼятниця, 09 серпня 2019 15:50

Чим займатиметься уповноважений із захисту мови

Чим займатиметься уповноважений із захисту мови
В Україні з'явиться Уповноважений із захисту державної мови. Фото: "Громадське"

Уряд України оголосив конкурс на посаду уповноваженого із захисту державної мови. Заяви прийматимуть до 30 серпня. Чим займатиметься посадовець розповів Gazeta.ua громадський діяч Роман Матис.

"Зможемо звертатися до нього щодо порушення всіх мовних прав. Можна напряму йти до поліції чи суду, але виникають проблеми з процедурою. Омбудсмен допоможе звернутися правильно. Вкаже, як зґенерувати потрібні запити до органів і служб щодо усунення причин виникнення конфліктної ситуації, щоб вона більше не повторювалась. Відповідатиме за забезпечення мовних прав українців в Україні. Контролюватиме виконання мовного закону органами виконавчої влади", - повідомив Роман Матис.

Подібні посади існують в інших країнах. Буває, що разом із уповноваженим ще є посади мовних інспекторів.

"Різниця в тому, що уповноважений лише реагує на звернення громадян, а інспектор сам може ініціювати перевірку дотримання мовного законодавства. У нас у проекті закону були мовні інспектори. Але опоненти зробили з цього лякалку. Наче будуть ходити загони молодиків і утискати російськомовних. Ми були змушені прибрати це, щоб набрати достатню кількість голосів", - розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як будуть поширювати українську - опублікували стратегію

"Уповноважений має бути людиною з досвідом правозахистної діяльності. Має розуміти механізми лобіювання та вирішення проблем, перейматися мовною ситуацією в країні. Середовище співавторів мовного закону та активістів не буде впливати на обрання уповноваженого з захисту державної мови. Це ініціатива офісу омбудсмена. Нас звинувачували у тому, що ми займаємося законом із метою отримати в майбутньому посади. Виявилося, що кожен має свою роботу і не подається на посаду уповноваженого", - каже Матис.

Оголосили конкурс на посаду уповноваженого із захисту державної мови. Кандидат має бути не молодше за 35 років на день подання, мати вищу освіту, володіти державною та англійською мовами. Майбутній уповноважений має мати досвід правозахисної діяльності або досвід діяльності із захисту державної мови.

Зараз ви читаєте новину «Чим займатиметься уповноважений із захисту мови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі