вівторок, 23 липня 2019 23:31

Показали кого заборонили ловити в річках
6

Нільські раки
Фото: monplan.ru
Австралійські раки
Австралійські раки
Нільські раки

З 23 липня заборонено в Україні ловити раків. Це потрібно для їх збереження та охорони популяції у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

Період початку та закінчення заборони в деяких областях може відрізнятись. Це залежить від погодних умов.

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

"Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаюсь до громадян з проханням не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України", — зазначив Голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пухнасте кошеня здивувало своїм кумедним умінням

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. — на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби із застосуванням підсвічування.

За перевищення добової норми вилову раків передбачений штраф від 340 до 680 грн. Крім того, порушник має сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Вчені описали новий вид крихітних акул Mollisquama mississippiensis - кишенькова акула, або акула Парина. Акулу виявли ​​в Центральній Мексиканській затоці ще в 2010-му.

Новий вид є другою кишеньково акулою. Дослідники відзначають, що два види живуть в різних океанах і зустрічаються дуже рідко.

Зараз ви читаєте новину «Показали кого заборонили ловити в річках». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі