пʼятниця, 18 квітня 2008 18:09

Інфаркт міокарду можна виявляти за слиною

Учені з Техаського університету в Остіні (США) винайшли новий неінвазивний спосіб діагностики інфаркту міокарду. Спеціальна мікросхема використовує як діагностичний матеріал слину. Результат дослідження можна отримати вже через 15 хвилин.

Інфаркт міокарда- одна з провідних причин смерті в розвинених країнах. Як правило, хворі з інфарктом скаржаться на інтенсивні пекучі болі в грудній клітці. Проте у  деяких пацієнтів зустрічається безбольова форма, при якій стандартна клінічна картина інфаркту може бути відсутньою. В цьому випадку виявлення серцево-судинних порушень на догоспітальному етапі істотно утруднене, і хворі не отримують вчасно необхідну медичну допомогу. Новий тест робить діагностику інфаркту міокарду швидшою і точнішою.

Американські дослідники припустили, що певні білки, підвищений вміст яких в плазмі крові говорить про серцево-судинне захворювання, можуть знаходитися і в слині пацієнта, і спробували виявити їх за допомогою мікробіочіпа. Запрограмовані на молекулярному рівні компоненти нового пристрою визначають рівень 32 білків в слині. Дослідження, в якому взяли участь 56 пацієнтів з інфарктом міокарду і 59 здорових людей, довело ефективність нового винаходу. Згідно з результатами експерименту, концентрація білків-маркерів інфаркту в слині була підвищена в групі тих, що перенесли інфаркт і залишалася в межах норми у здорових людей. Крім того, рівень білків в слині чітко корелював з їх рівнем в крові.

Новий метод діагностики буде доступний поза стаціонаром, а результати аналізу можна буде отримати на місці. Поки запропонований ученими пристрій знаходиться на стадії клінічного дослідження.  Інформація опублікована на сайті Техаського університету в Остіні, повідомляє Лента.ру.
Зараз ви читаєте новину «Інфаркт міокарду можна виявляти за слиною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі