Ексклюзиви
четвер, 21 лютого 2008 15:19

Автомобільні фільтри переробляють тільки в Полтаві

— Заїжджаємо на техстанцію й питаємо: "Ви куди фільтри діваєте?". Вони кажуть: "Викидаємо на смітник". За рік-два метал проржавіє й перероблене мастило витече на землю. Звалища використаних фільтрів є довкола кожного міста, — каже Олександр Герасименко з полтавського підприємства "НДІ Емальхіммаш і НТ Колан".

Фірма розробила єдину в Україні установку, яка дозволяє отримати з фільтра перероблене автомобільне мастило й повторно використовувати деталі.

— 2006-го ми звернулися за дослідженням в Українську медичну стоматологічну академію в Полтаві, — розповідає гендиректор 41-річний Георгій Колтунов. — Там відпрацьованим мастилом натирали шкіру щурів. Потім у всіх тварин був передраковий стан.

В Україні їздить близько 50 млн автомобілів. Мікроавтобус "газель" замінює фільтри щомісяця. На підприємстві підрахували: протягом року з однієї машини в землю потрапляє 5 л брудного мастила.

Установку для переробки розробив 43-річний Сергій Марченко з ділянки нових технологій. Він ставить фільтр на станок, розрізає сталевий корпус ножем. Мастило починає витікати з нього.

— На установці працює дві людини, — розповідає. — За зміну переробляють тисячу використаних фільтрів. Це 300–400 літрів використаного автомобільного мастила. А воно — найсильніший канцероген.

Мастило здають на переробку. Фільтри розбирають. Деталі використовують для виробництва нових фільтрів, а металеві корпуси здають на брухт.

— Найважче для нас добути старі фільтри, — зауважує Георгій Колтунов. — Українське законодавство дозволяє їх розкидати по території країни. Із 50 тисяч фільтрів, які ми переробили, злили 18 тонн відпрацьованого мастила. Можете уявити масштаби забруднення.

Створення установки коштувало 20 тис. грн.

Зараз ви читаєте новину «Автомобільні фільтри переробляють тільки в Полтаві». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути