Ексклюзиви
середа, 13 жовтня 2021 19:19

Порошенко особисто пояснив, чому "ЄС" ходила до генпрокурорки

Порошенко особисто пояснив, чому "ЄС" ходила до генпрокурорки
Порошенко вимагав в ОГП зустрічі із генпрокуроркою Іриною Венедіктовою. Фото: eurosolidarity.org

Україна стоїть на порозі масштабної енергетичної кризи, однак Офіс президента більше цікавить переслідування "Європейської Солідарності" за події 2014 року.

Про це біля Офісу генпрокурора заявив п'ятий президент Петро Порошенко. Разом із народними депутатами від "ЄС" та "Голосу" він вимагав в ОГП зустрічі із генпрокуроркою Іриною Венедіктовою.

"У країні панує енергетична криза. В Україні, як сьогодні повідомили ЗМІ, у 10 разів менше енергетичного вугілля на електричних станціях, ніж має бути. Мінімальний обсяг, який сьогодні мав бути, складає 2 мільйони 850 тисяч тон. Сьогодні 660 тисяч тон. Це означає, що країна на початок опалювального сезону залишається можливо без електрики.

Ситуація кардинально відрізняється від того, якою вона була в 2014 році. У той час, коли хлопчики з "95 Кварталу" танцювали на корпоративах перед сепаратистами в Горлівці, Україна, добровольці, волонтери, бійці Збройних сил боронили нашу землю. А уряд і я як президент вимушений був рятувати ситуацію в умовах, які їм і не снились.

Нехай їм хтось розповість, як робити операцію пораненому воїну, коли у всьому місті немає світла, під свічкою. Нехай їм розкажуть, як українські жінки народжували в ліфтах при відсутності світла. Це були віялові відключення в умовах тотальної блокади Російської Федерації", – наголосив Порошенко.

Він також нагадав, що з листопада 2014 року було припинене постачання електроенергії з Росії, тоді як Володимир Зеленський його поновив.

"У листопаді 2014 року це питання було винесене на засідання РНБО, де були дані вичерпні доручення усім необхідним структурам, включно з Урядом, Мінпаливенерго, щоб забезпечити вугіллям і взяти його будь-де. У тому числі взяти вугілля в українських державних шахтах, які зареєстровані в Україні на звільненій території або в Києві. На яких працюють українські громадяни, де виплачується заробітна платня шахтарям, для того, щоб вони не померли з голоду або не взяли гвинтівку і не пішли за гроші Росії в найманці.

Із листопада 2015 року була припинена купівля російського газу, і з того часу ніхто вже не чув, що Україна краде газ. Одразу ж після окупації була відключена і закрита уся банківська система на окупованих територіях. Для того, щоб не дати змогу робити хакерські атаки, маніпулювати і красти українські гроші. Жодного відділення, принаймні такий був наказ РНБО, виконаний Нацбанком. І жодного рахунку не було відкрито. Хочу наголосити, що за спробу фабрикувати і фальсифікувати справи буде заплачена дуже велика ціна тими, хто це зараз робить.

Чому за останні 2,5 роки на $3 млрд 100 млн купили російського вугілля? І хіба це з вашої точки зору не є фінансування країни-агресора? Хіба не є фінансуванням окупованих територій і тероризму, коли кум Зеленського – голова "Укрексімбанку" – точно не без погодження із Зеленським – виділяє $60 мільйонів підприємству, яке має відношення до вугільної галузі, яке працює на окупованій території? $60 мільйонів державного банку.

Ми рятували країну у 2014-2019 роках. Виплата пенсій, яка і зараз відбувається для 600 тисяч пенсіонерів, які проживають на окупованій території – це теж фінансування тероризму? Як і виплата зарплат людям, які тоді працювали на українських державних підприємствах, сплачували податки, ПДВ, податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб і могли прогодувати свою родину? Це зовсім не те, що ви зараз робите, співпрацюючи з Росією", – зауважив лідер "Європейської Солідарності".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Медведчука: Венедіктова звинуватила Адміністрацію Порошенка

Народні депутат з фракцій "Європейська Солідарність" та "Голос" також вимагають від Офісу генерального прокурора забезпечити повноцінне, неупереджене розслідування зриву спецоперації із затримання бойовиків ПВК Вагнера.

Зараз ви читаєте новину «Порошенко особисто пояснив, чому "ЄС" ходила до генпрокурорки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути