вівторок, 16 березня 2010 14:33

Янукович ветував закон про держзакупівлю

Янукович ветував закон про держзакупівлю

Президент Віктор Янукович застосував право вето до закону, яким Верховна Рада встановила уповноваженим органом влади з проведення державних закупівель Міністерство економіки.

Про це журналістам сказала заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман.

За її словами, Президент не підписав цей закон і відправив його у вівторок до парламенту.

У той же час, як пише "КоммерсантЪ-Украина", стало відомо, що Світовий банк і Єврокомісія надіслали Президентові Віктору Януковичу листа, в якому рекомендували ветувати закон про держзакупівлі. Лист містить 34 зауваження.

У ЄК вважають необов"язковою участь у відкритих торгах мінімум двох учасників і не виключають, що держпідприємства (наприклад, що надають послуги ЖКГ) можуть бути виведені з-під дії закону. Європейські експерти рекомендують не надавати додаткові повноваження контролюючим органам -Держказначейству, КРУ, Рахунковій палаті.

У них є свої функції, а контролює сферу держзакупівель уповноважений орган - Мінекономіки.

ЄК пропонує спростити тендерні процедури при закупівлі в одного учасника і переглянути "надмірні вимоги" до публікації інформації про торги (обов"язковими мають бути лише повідомлення про проведення закупівлі та укладення договорів).

"Порушення інших зобов"язань не мають бути причиною відміни процедури торгів", - йдеться в листі.

Найбільше зауважень викликали норми закону про створення і роботу органу з оскарження тендерних порушень, до якого планується включити по сім представників від влади і експертів. Як вважають в ЄК і СБ, він наділений дуже великими повноваженнями, що дозволить впливати на весь процес закупівель.

Перш за все орган оскарження має стати незалежним від владних структур: кандидати на членство мають бути юристами, їх призначення не повинно схвалюватися комітетами Ради з питань економічної політики і фінансової тьа банківської діяльності, а термін повноважень не повинен перевищувати два роки (у законі - три). Орган повинен лише рекомендувати призупинення процедури, а зупиняти торги зможе тільки замовник.

Нагадаємо, 11 лютого Рада встановила уповноваженим органом влади з проведення держзакупівель Мінекономіки.

Зараз ви читаєте новину «Янукович ветував закон про держзакупівлю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі