неділя, 15 жовтня 2023 14:02

Спецтема: Війна Росії проти України

Бої за Авдіївку вплинуть на український контрнаступ - The Economist

Бої за Авдіївку вплинуть на український контрнаступ - The Economist
У районі Авдіївки тривають запеклі бої. Фото: t.me/landforcesofukraine

Росія з 9 жовтня розпочала свій наступ, центром якого стало прифронтове місто Авдіївка, добре укріплене українськими військами.

Місто знаходиться у стратегічній "кишені", з трьох боків оточеній ворожими позиціями. Про це пише видання The Economist.

Це один з найбільших кроків Росії з весни минулого року, метою якого стала спроба створити "котел" навколо українських захисників і змінити наратив війни на такий, в якому ініціатива знову переходить до Росії.

Видання наводить коментар військового речника українських сил на півдні Олександра Штупуна, який зазначив, що ворог розглядає Авдіївку як можливість здобути "значну перемогу" і переломити хід бойових дій.

"Але чи стане вона головним напрямком нового російського наступу, поки що рано говорити", - сказав Штупун.

Росія виділила значні ресурси для цієї операції. Українські чиновники стверджують, що до Авдіївки було перекинуто до трьох батальйонів. Їх підтримують танки, БМП і літаки, що запускають на відстані високоточні керовані "планерні бомби".

"Подібно до того, як Україна влітку виявила, що прорвати добре підготовлену оборону надзвичайно важко, так само і росіяни, схоже, були жорстко покарані за свій штурм Авдіївки", - йдеться у публікації.

Згідно з повідомленням, опублікованим 12 жовтня OSINTtechnical, у перші 48 годин наступу Росія втратила 15 танків, 33 БМП і низку артилерійських систем, що приблизно дорівнює оснащенню цілого батальйону. Джерело припустило, що після того Україна продовжила завдавати ворогу великих втрат. Загалом, можливо, було знищено 50 танків і понад 100 броньованих машин.

Коли бронетанкові колони починають просуватися, їх спочатку сповільнюють мінні поля, а потім вражає артилерійський вогонь, керований безпілотниками. Територіальні здобутки Росії поки що оцінюються в менш ніж 5 квадратних кілометрів.

"Авдіївка. Ми тримаємо свої позиції. Саме від української мужності та єдності залежить, як закінчиться ця війна", - написав того ж дня у Telegram президент Володимир Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та партнери знали про плани Росії наступати на Авдіївку - ISW

The Economist допускає, що гіпотетична втрата Авдіївки стала б ударом по українському бойовому духу. Як і Бахмут до цього, місто стало своєрідним символом українського опору. Воно вистояло вісім років проти періодичних нападів російських сил.

За останні 18 місяців Авдіївка витримала серію штурмів і масованих артилерійських обстрілів. У квітні російські спроби оточити місто лише частково увінчалися успіхом. У відповідь Україна відправила резерви в цей район і створила нові, добре укріплені оборонні позиції. Вони знаходяться поруч з 200-метровим териконом, створеним Авдіївським коксохімічним заводом.

Деякі російські джерела останні кілька днів стверджували, що їхні сили взяли завод під контроль. Але Інститут вивчення війни (ISW) заявляє, що не бачить жодних доказів на підтвердження цього.

За даними американського уряду, наступальні амбіції Росії можуть посилитися в наступні тижні після прибуття 300 морських контейнерів з боєприпасами. Ці поставки зброї були завершені 1 жовтня. Чиновники кажуть, що ця передача включала велику кількість артилерійських снарядів, які можуть сильно вплинути на хід бойових дій. Український контрнаступ спирався на масивні постачання снарядів з Південної Кореї, тому інтенсивність вогню неминуче знизиться в найближчі місяці.

"Боротьба за коксохімічний завод і золовідвал, ймовірно, буде важкою і запеклою в найближчі дні. Незалежно від того, чи опиниться Авдіївка в руках росіян чи ні, це все одно матиме негативний вплив на продовження українського контрнаступу на півдні", - пише видання.

Прогрес на цьому напрямку сповільнився після звільнення Роботиного в серпні. Західні чиновники скептично ставляться до того, що лінія фронту зміниться до настання зими. Якщо Україні доведеться посилити авдіївський фронт, можливо, доведеться перекинути частину сил, які воюють на південь від Оріхова. Це ще більше зменшить шанси на прорив до настання зими.

Росія стикається з низкою серйозних проблем під час наступу на Авдіївку.

Такий висновок можна зробити з повідомлень російських військових блогерів, які розділилися на два табори, висвітлюючи події під Авдіївкою. Про це у новому огляді повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зараз ви читаєте новину «Бої за Авдіївку вплинуть на український контрнаступ - The Economist». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі