вівторок, 02 вересня 2008 15:04

Українські олігархи почали стрімко бідніти. Особливо Ахметов

Українські олігархи почали стрімко бідніти. Особливо Ахметов
За три літні місяці власники п"яти найбільших бізнес-групп України втратили майже 55 мільярдів гривень. Найбільш невдалим літо 2008 року стало для Ріната Ахметова, статок якого за червень-серпень зменшився на 27 мільярдів гривень, повідомляє "Дело".

На 27 мільярдів гривень скоротилася ринкова вартість підконтрольних йому активів. Справа в тому, що підприємства саме цього бізнесмена найширше представлені на основній українській біржі - ПФТС.

Лістинг на цьому майданчику мають 17 компаній, які повністю або частково належать Ахметову. Сумарна ринкова вартість цих компаній на початок літа складала 76 мільярдів гривень. За три літні місяці цей показник скоротився на 35,7%, або 27 мільярдів гривень, - до 49 мільярдів.

Найбільшому здешевленню піддалася перлина сталеливарної імперії Ахметова - "Азовсталь". Акції цього заводу за літо впали в ціні майже вдвічі, зменшивши ринкову вартість підприємства на 11 мільярдів гривень. Ще 6,7 мільярда гривень бізнесмен втратив "завдяки" Північному гірничо-збагачувальному комбінату, акції якого знецінилися майже на 35%.

Другий рядок у чемпіонаті під назвою "Хто бідніє швидше всіх" зайняв Костянтин Жеваго. Його втрати склали 10,9 мільярда гривень, або 40,1% від всього, що було нажите на початок літа за 34 роки життя наймолодшого українського олігарха.

При цьому втрата, яку зазнав бізнесмен, набагато реальніше, ніж у решти українських олігархів. Жеваго - єдиний з найвищого ешелону наших підприємців, хто встиг провести повноцінне IPO на провідній світовій біржі (компанія FerrexpoPlc., Лондон, 2007 рік). Здешевлення за літні місяці на 37% акцій саме цієї компанії на Лондонській фондовій біржі коштувало бізнесменові 5,8 мільярда гривень (у перерахунку з фунтів стерлінгів). А те, що ринкова капіталізація компанії, яка котирується в Лондоні, далеко не пустий звук, говорить хоч би той факт, що під заставу акцій FerrexpoPlc. Костянтин Жеваго отримав кредит від DeutscheBank у розмірі 2,24 мільярдів доларів.

На третьому місці за величиною втрат розмістилася одна з "найзагадковіших" бізнес-групп - "Приват". Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, яким вона підконтрольна, навряд чи звернуть увагу на таку "дрібницю", як зниження ринкової капіталізації своїх українських активів майже на 6 мільярдів гривень, або 27,5%.

Ці бізнесмени поки що не були помічені в прояві хоч невеликого інтересу до фондового ринку. Папери більшості підконтрольних ним підприємств, що котируються на ПФТС, - це зовсім низьколіквідні акції, торги з якими проходять вкрай рідко. Можливо, завдяки саме цій обставині акції декількох компаній "Привату" навіть виросли в ціні: "Дніпроазот" - на 15%, Запорізький завод феросплавів - на 10%. Втім, подорожчання цих емітентів не змогло перекрити втрат навіть "Укрнафти". Акції цієї компанії за літо втратили в ціні 45,5%, що обійшлося "Привату" в 2,8 мільярда гривень.

Власники корпорації "ІСД" Сергій Тарута і Віталій Гайдук збідніли на 5,5 мільярда, або 40,2%. Найбільш чутливими до кризи на фондовому ринку виявилися акції шахти "Красноармійська-західна N1" - вони звалилися майже на 60%, що коштувало бізнесменам більше 3 мільярдів гривень.

Значну втрату капіталізації корпорації "ІСД" нанесло здешевлення майже на третину Алчевського меткомбіната (мінус 1,5 мільярда гривень).

Активи ще одного українського бізнесмена - Віктора Пінчука - за літо зменшилися на 4,7 мільярда гривень. Більше за інших подешевшав флагман "Інтерпайпа" - Нижньодніпровський трубопрокатний завод. Його ринкова вартість знизилася на 3 мільярди гривень.

Зараз ви читаєте новину «Українські олігархи почали стрімко бідніти. Особливо Ахметов». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі