Ексклюзиви
понеділок, 29 березня 2021 16:34

Українець зазняв жахливі кадри з найбільшої хутрової ферми Польщі
7

Завдяки кадрам, які зазняв українець Євген Глашуш на польській шкуродерні, Польща готова заборонити хутрову промисловість
Завдяки кадрам, які зазняв українець Євген Глашуш на польській шкуродерні, Польща готова заборонити хутрову промисловість
Завдяки кадрам, які зазняв українець Євген Глашуш на польській шкуродерні, Польща готова заборонити хутрову промисловість
Завдяки кадрам, які зазняв українець Євген Глашуш на польській шкуродерні, Польща готова заборонити хутрову промисловість
Завдяки кадрам, які зазняв українець Євген Глашуш на польській шкуродерні, Польща готова заборонити хутрову промисловість

Киянин Євген Гладуш 2,5 місяці працював на найбільшій хутровій фермі Польщі, щоб знімати документальні кадри прихованою камерою. Відзняте Євгеном шокувало всю країну, викликало скандал на державному рівні та впритул наблизило Польщу до заборони хутрової індустрії.

Євген - зоозахисник і веган, за професійною діяльністю – спортсмен і викладач бойових мистецтв. У вільний від роботи час - активіст зоозахисної організації "Відкриті клітки". Саме однодумці показали хлопцю оголошення від власника норкової ферми в польському селищі Ґуречкі: хутровик шукав чергового українця на вкрай шкідливу і низькооплачувану роботу. Тож Євген зрозумів, що це чудова нагода провести розслідування на шкуродерні.

"На відео ми бачимо численні випадки канібалізму, агресії, смертей, відкритих ран або паралічу кінцівок. Саме ці жахіття об'єднують усі хутроферми світу"

Ферма належить Войцеху Войчеку, братові та діловому партнеру Счепана Войчека, який є президентом Польської хутряної асоціації. Згідно зі свідченнями працівників, ця ферма точно найбільша в Польщі, а можливо, навіть у світі. На ній утримується близько пів мільйона норок.

"Готуючись до цього розслідування, я ретельно почистив соцмережі від будь-яких згадок про веганство і зоозахист, щоб не викликати жодних підозр хутровика. Також отримав поради від наставника, який вже бував у таких місцях, і головна з них: не прив'язуватися до тварин, не обирати улюбленця, не давати їм імена. Але я не зміг утриматися. Я називав їх, я гладив їх, розмовляв з ними, а потім вони вмирали", – розповідає хлопець.

Брати Войчеки хваляться чудовими умовами утримання тварин, які буцімто запроваджені на їхніх фермах. Однак відзняті Євгеном кадри показали прямо протилежне. Активіст зафіксував жахливі умови утримання тварин, які не тільки не відповідають природним потребам хижих звірів, а й спричиняють рани, хвороби, каліцтва.

"На відео ми бачимо численні випадки канібалізму, агресії, смертей, відкритих ран або паралічу кінцівок. Саме ці жахіття об'єднують усі хутроферми світу", – коментує Євген.

Забій тварин відбувається також жорстоко – електричний струм у пащу та анальний отвір, труїння газом, вприскування отрути. Іноді шкіру знімають зі ще напівживих тварин.

Те, що назнімав Євген, мало миттєві наслідки. У день публікації документальних кадрів голова керівної партії Prawo i Sprawiedliwość Ярослав Качинський негайно зібрав пресконференцію та закликав підтримати законопроєкт про заборону хутрового виробництва. І вже за 3 тижні польський сейм проголосував за заборону хутроферм у країні. Одразу після цього проголосував сенат, але з правками, і повернув до сейму, де його мають розглянути повторно. І потім віддати на підпис президенту. Усі чекають. Однак, переконані активісти, процес почався і його вже не спинити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Норки за рік з'їдають близько 50 тис. т відходів

Сам Євген після повернення додому, у Київ, зіштовхнувся з сильним посттравматичним синдромом: "Я просто не міг бачити людей у шубах на вулиці." Хлопець проходить курс психотерапії.

Антихутрові заборони вже ухвалили 15 країн Європи. Деякі європейські підприємці почали переміщувати негуманне і шкідливе для довкілля виробництво в Україну. Громадські активісти та екологи наполягають на ухваленні законопроєкту 2360 за заборону хутроферм в Україні, який має зупинити переміщення такого виробництва до нас.

Хутрові виробництва є об'єктами підвищеної екологічної небезпеки, вони забруднюють ґрунт, водойми, повітря та становлять небезпеку для здоров'я жителів найближчих населених пунктів.

За даними незалежної дослідницької та консалтингової організації CE Delft, Нідерланди, виробництво натурального хутра визнане найбільш згубним для довкілля у 17 з 18 показників впливу на навколишнє середовище.

Світовий банк відносить хутро до п'ятірки найгірших виробництв, які забруднюють довкілля важкими металами.

Невигідними є хутрові ферми і для нашої держави: частка надходжень від їхньої діяльності в державному бюджеті України менша за 0,004%, при тому, що збитки від забруднення навколишнього середовища від виробництва жодного разу не були пораховані державою.

Зараз ви читаєте новину «Українець зазняв жахливі кадри з найбільшої хутрової ферми Польщі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути