четвер, 09 квітня 2020 08:53

Ліки від коронавірусу шукають 70 країн і лабораторій: коли з'явиться вакцина

Ліки від коронавірусу шукають 70 країн і лабораторій: коли з'явиться вакцина
До пошуку ліків від коронавірусу підключилося близько 70 країн, в тому числі 20 різних компаній і лабораторій. Фото: Reuters

Фармакологічні компанії посилено працюють над створенням вакцини від Covid-19.

На даний момент до пошуку ліків підключилося близько 70 країн, в тому числі - 20 різних компаній і лабораторій. 6 квітня у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили про прискорення процесу дослідження препарату від коронавіруса. За заявою ВООЗ, створення вакцини займе не менше року. Після її розробки необхідно підтвердити ефективність і безпеку для людини шляхом відповідних випробувань на добровольцях. Потім потрібен час на виробництво препарату для масового використання, пише РБК-Україна.

Інфекціоністи США спрогнозували термін отримання вакцини до весни 2021 року, тобто до наступного сезону захворюваності. Кілька зразків зараз проходять першу фазу тестування, після чого тривалий період часу займе перевірка нешкідливості ліків для пацієнтів.

В американській фармакологічній компанії Inovio стартували клінічні випробування потенційного препарату від коронавірусу на людях. У тестуванні вакцини беруть участь 40 добровольців з Філадельфії і Канзас-Сіті. Дані про безпеку ліків будуть отримані влітку. У разі успішного результату, до кінця року компанія планує виробити 1 млн доз вакцини.
Також у США завершилося тестування ще однієї ймовірної вакцини від COVID-19 під назвою PittCoVacc. Випробування препарату провели на мишах. В даний момент очікується дозвіл від Агентства з контролю за продуктами і ліками США для початку тестів на людях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Бігус-Інфо" вияснили, що "Протефлазід" - не ліки від коронавірусу, а "фуфломіцин"

Принцип дії препарату схожий з вакцинами від грипу - пацієнтові вводяться частинки вірусного білка, завдяки чому в нього формується імунітет. У мишей кількість антитіл до вірусу зросла протягом 14 днів після вакцинації. Перевага PittCoVacc в тому, що її можна створювати в промислових масштабах і при транспортуванні вона не вимагає охолодження. Однак для випробування препарату потрібно близько року.

У Туреччині завершилися тести варіанту вакцини на лабораторних мишах. Тваринам вводили препарат за допомогою мікроголок на пластирі. Імунна система гризунів відреагувала на нього виробленням антитіл. Незабаром турецькі вчені перевірять дію даної вакцини на добровольцях.

В Австралії досліджують два види препаратів - векторну і рекомбінантну ДНК-вакцини. Їх розробили в Оксфордському університеті і компанії Inovio Pharmaceutical. Дію зразків випробовують на тхорах, а перші результати очікуються до початку літа. Після цього Національне наукове агентство Австралії оцінить безпеку вакцини для людини.

Німецькі вчені також досягли прогресу в випробуваннях вакцини від коронавіруса на тваринах. Їм вдалося розробити інгібітор, який може запобігти розмноженню SARS-CoV-2. Тестування успішно пройшло на мишах і клітинних культурах. При цьому дослідники вважають, що для розробки препарату на базі інгібітора для лікування хворих коронавірусом буде потрібно кілька років.

В Іспанії прототип вакцини від COVID-19 може з'явитися до кінця квітня. Кілька лабораторій вже мають значні досягнення в роботі над варіантами ліків, також тривають розробки в Національному центрі біотехнології.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знищує заразу за 48 годин: знайшли можливі ліки від коронавірусу

Польським дослідникам вдалося створити препарат, який здатний знизити активність коронавірусу. Хімічна сполука під назвою HTCC на основі хітозану зв'язується з білком, що створює "корону" вірусу SARS-CoV-2, після чого блокує взаємодію білка з рецептором клітини. Випробування HTCC успішно пройшло на тваринах, планується тестування на людях.

Італійські науковці почали тестування зразків вакцини на тваринах наприкінці березня. Препарат розробила компанія Takis на основі фрагмента генетичного матеріалу вірусу. При отриманні задовільних результатів, тестування на людях почнеться восени.

Кількість людей у світі, які заразилися коронавірусом, перевищила позначку в 1,5 мільйона. Зафіксовано 1 513 358 випадків зараження, померли 88 415 осіб, одужали 329 329.

Зараз ви читаєте новину «Ліки від коронавірусу шукають 70 країн і лабораторій: коли з'явиться вакцина». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі