середа, 02 грудня 2015 14:00

6 міфів про шкідливу їжу: як не стати жертвою паніки

6 міфів про шкідливу їжу: як не стати жертвою паніки
фото: protsvetaem-vmeste.ru

З кожним роком кількість шокуючих фактів про звичну їжу зростає. На тлі нескінченних наукових відкриттів у деяких людей навіть формується одержимість здоровим харчуванням (орторексія), але от невдача: рекомендації медиків і дієтологів змінюються надто часто

Likar.info розібрався, які з потенційно небезпечних продуктів можуть отримати виправдувальний вирок.

Бекон, ковбаса та інше перероблене м'ясо

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що часте вживання переробленого м'яса може сприяти розвитку раку прямої кишки. ЗМІ миттєво розтиражували цю інформацію, оголосивши ковбасі та бекону анафему. Однак рак прямої кишки - не таке вже й поширене захворювання: щорічно воно діагностується у 600000 осіб, тобто у 0,1% населення Землі.

Серед інших не менш важливих факторів ризику - спадковість, паління, запальні захворювання і поліпи прямої кишки, алкоголізм, ожиріння та малорухомий спосіб життя. Звичайно, це не означає, що можна зі спокійною душею з'їдати по півкіло ковбаси на день. Рекомендована ВООЗ норма - близько 70 грамів переробленого м'яса на день.

Таким чином, пара сосисок або яєчня з беконом зовсім не є для людини отрутою (хоча вівсянка, звичайно ж, корисніша).

Кава

В інтернеті ви знайдете море інформації про те, що кава може стати причиною інфаркту. Однак прямих доказів цьому поки немає. Більш того, ще в 2012 році журнал New England Journal of Medicine опублікував результати 13-річного спостереження за 400 тисячами американців. Виявилося, що люди, що випивають в день від 3 до 6 чашок кави, рідше страждають серцевими патологіями, діабетом та інсультом. Втім, це не говорить і про те, що кава - найкращий протектор для серця. Можливо, здорові люди просто п'ють його частіше.

Глютен

Глютен (клейковина) - складний білок, що входить до складу багатьох злаків (ячменю, пшениці, жита). Не так давно в ЗМІ просочилася інформація, що він викликає целіакію - ураження кишечника. Дана патологія дійсно небезпечна, проте не всі знають, що зустрічається вона досить рідко - всього у 1% населення. Саме таким хворим показана безглютенова дієта, тобто відмова від борошняних і макаронних виробів, ковбас та паштетів. Людям, які не страждають на алергію, просто рекомендується не захоплюватися хлібобулочними виробами, але вже точно не варто вважати всі злаки отрутою.

Жирні молочні продукти

Не оминула критика і жирні молочні продукти: кажуть, що вони "закупорюють артерії, викликають хвороби серця та інфаркт" через високий вміст насичених жирів. Прислухаючись до порад медиків, багато хто з нас замінили вершкове масло рослинним, що містить поліненасичені жирні кислоти.

Вчені зацікавилися такими спостереженнями і провели дослідження. У підсумку у групи людей, які щодня вживали сир 27% жирності протягом 8 тижнів, рівень холестерину став нижче, ніж у тих, хто харчувався тільки знежиреною їжею.

Пастеризоване молоко

Репутація пастеризованого молока постраждала через чутки, що воно збільшує ризик алергічних захворювань, астми та екземи. Прихильники натуральної їжі в один голос стверджують, що метод Луї Пастера знищує корисні речовини і білки, що захищають мікрофлору кишечника і зміцнюють імунітет.

Проте слід врахувати, що пастеризація проходить при температурі від 60 до 80 градусів Цельсія: цього недостатньо, щоб убити всі мікроорганізми. До того ж, не можна забувати, що молоко пастеризують, аби очистити його від патогенних бактерій: сальмонели, туберкульозної і кишкової палички.

Яйця

Яйця одного разу визнали винними у формуванні холестеринових бляшок і підвищенні ризику інфаркту. Так, для людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями, це дійсно актуально. Однак здорова людина, що вживає до 7 яєць на тиждень, може не боятися якихось серйозних наслідків. У всякому разі (до появи нових наукових даних) яйця як і раніше залишаються безцінним джерелом білка, кальцію та заліза.

Зараз ви читаєте новину «6 міфів про шкідливу їжу: як не стати жертвою паніки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі