пʼятниця, 03 грудня 2010 01:45

Після застуди радять кілька днів сидіти вдома

Автор: фото з сайта www.charla.ru
  Якщо невчасно вилікувати застуду, вона може перерости в гайморит, запалення лімфовузлів або хворобу серцевого м’яза
Якщо невчасно вилікувати застуду, вона може перерости в гайморит, запалення лімфовузлів або хворобу серцевого м’яза

"Із настанням холодів діти й дорослі почали хворіти на аденовірусну інфекцію. Спочатку вона уражає слизову оболонку носа чи горла, — розповідає львівський педіатр Людмила Мацко, 32 роки. — За кілька днів невинний нежить переходить в отит, кон'юнктивіт. Починаються нудота, діарея, гайморит, який може перерости в менінгіт".

Відомо понад дві тисячі вірусів, які спричинюють гострі респіраторні захворювання. Від моменту зараження до появи перших ознак минає від кількох годин до чотирьох днів. У цей період можна зупинити хворобу, якщо пити гарячий чай, приймати антивірусні препарати.

— У хворого на вірусну інфекцію посилюються хронічні захворювання, приміром, запалюються лімфовузли. Безболісне збільшення вузлів свідчить, що в організм потрапив вірус, болюче — що вірус оселився в самому лімфовузлі.

Якщо хворого мучить кашель, йому слід перевіритися на трахеїт, бронхіт, пневмонію. Одним із найсерйозніших ускладнень є запалення серцевого м'яза — міокардит. Тоді порушується серцебиття, з'являються задишка, біль у грудній клітці.

Віруси уражають також кістки та м'язи, з'являється ревматоїдний біль. Така недуга може проявитися не одразу, а за два тижні після одужання. Це означає, що інфекцію "залікували", та не знищили.

На сьомий день після початку застуди інколи виникає арахноїдит. Хвороба начебто минула, людині легшає. Та згодом у неї порушується циркуляція спинномозкової рідини, запалюється павутинна оболонка спинного мозку. Мучить головний біль, перед очима миготять "мушки", болять лоб і перенісся. Хворого нудить, з'являється запаморочення та різкі болі в хребті. Погіршується зір, ускладнюється мовлення, виникають судоми. Такого хворого може спіткати параліч. Лікування цього ускладнення тривале, відбувається на стаціонарі.

Зазвичай за п'ять днів минають гарячка, кашель, головний біль. Нежить може тривати до 10 днів. Якщо недуга з ускладненням, лікування забере до трьох тижнів.

Людмила Мацко радить після перших незначних симптомів звертатися до терапевта.

— Після захворювання краще кілька днів побути дома, щоб відновився імунітет. Інакше можете захворіти повторно, і хвороба протікатиме тяжче.

Зараз ви читаєте новину «Після застуди радять кілька днів сидіти вдома». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі