середа, 16 травня 2007 14:39

Вугільний фільтр кондиціонера міняють раз на рік

Автор: фото: reuters
  Торік на римській виставці церковних меблів представили сповідальну кабінку з кондиціонером. Під стелею встановлено кондиціонер із функцією охолодження й обігріву. Температуру й рівень шуму священик може регулювати пультом дистанційного керування. Пласкі
Торік на римській виставці церковних меблів представили сповідальну кабінку з кондиціонером. Під стелею встановлено кондиціонер із функцією охолодження й обігріву. Температуру й рівень шуму священик може регулювати пультом дистанційного керування. Пласкі

78-річний Павло Дорожинський чотири роки тому встановив у квартирі на Печерську кондиціонер "Самсунґ".

— Квартира на останньому поверсі п"ятиповерхівки, — розповідає чоловік. — Улітку дуже жарко. Відчиняли вікна, ставили потужний вентилятор, але це не дуже рятувало. А взимку батареї ледь теплі. Довелося купити обігрівача.

Помешкання Павла Миколайовича — це квартира-офіс. Дорожинський понад 20 років редагує журнал "Самостійна Україна". Раніше жив за кордоном у Торонто. У його канадському офісі тоді вже був кондиціонер. Тому вирішив купити такий самий у Києві.

Установити кондиціонер самому не можна. Магазини побутової техніки їх не монтують. Цим займаються спеціалізовані фірми, які потім також обслуговують прилади.

Дорожинському допоміг знайомий. 27-річний Роман Гостар працював у такій фірмі. Він порадив кондиціонер "Самсунґ" потужністю 2,2 кВт. Такого вистачить для кімнати — 15 кв. м.

Роман установив прилад за кілька годин. Довелося спускатися з даху на мотузках, щоб за вікном прикріпити виносний блок, який нагнітає у кімнату свіже повітря. Продовгуватий внутрішній блок повісив під стелею у коридорчику між кухнею та великою кімнатою-вітальнею.

Якщо в кімнаті курять, фільтр швидко зношується

— Разом зі встановленням тоді заплатив за кондиціонер дві з половиною тисячі гривень, — згадує чоловік. — Пульт дистанційного керування дуже простий. Можна запрограмувати, щоб він постійно підтримував потрібну температуру.

"Самсунґ" має потужний двигун. Улітку охолоджує кімнату за кілька хвилин, а взимку так само швидко нагріває. Спершу працює інтенсивно. А коли температура в приміщенні дійде потрібної, кондиціонер переходить у звичний режим і підтримує її. Тому енергії споживає небагато.

Павло Миколайович на роботу приладу не нарікає. Лише торік кондиціонер почав голосно дирчати. У сервісному центрі пояснили: засмітився фільтр. Почистити його можна самому. Решітка легко відкривається. За нею є сіточка — фільтр грубої очистки. Його щомісяця треба протирати вологою ганчіркою.

— Усередині кондиціонера також є вугільний фільтр, який поглинає неприємні запахи. Його треба міняти через рік-два, — зазначає 26-річний інженер столичної компанії "Оптім" Андрій Цибуляк. — Та якщо в кімнаті курять, фільтр швидко зношується. Доведеться замінити навіть раніше. Те саме, якщо вікна кімнати виходять на автотрасу. Новий фільтр у магазинах коштує 50 грн.

Основний недолік багатьох кондиціонерів — вони не розраховані на роботу при низькій температурі. Виробники радять вмикати прилад, коли за вікном до -7°С. У мороз може заклинити компресор. Кондиціонери "Панасонік", "Тошіба" й "Дайкін" можуть працювати при -15°С. На прилад можна поставити блок "холодний комплект". Із ним кондиціонер витримає до -30°С.

Павло Дорожинський під час встановлення попросив майстра поставити "холодний комплект". Рік тому, під час сильних морозів, прилад працював безвідмовно.

Установити систему легше на перших поверхах

— Скільки коштуватиме встановлення кондиціонера, залежить від поверху, — розповідає комерційний директор компанії "Євротех" Олег Сєміда, 37 років. Його фірма продає й установлює кондиціонери "Самсунґ", "LG", Сенсей", "Фуджі Електрик", "Чіґо". — Сам кондиціонер у квартирі прикріпити неважко. А от із зовнішнім блоком іноді бувають проблеми.
У квартирі на першому–другому поверсі монтаж коштує 650 грн. За кожен вищий поверх треба доплачувати. У монтажних фірмах пояснюють: ціна залежить від складності робіт. Іноді доводиться залучати верхолазів.

Найдешевший охолоджувач повітря коштує 1200 гривень

Ціна на кондиціонер залежить від його потужності та виробника. Найдешевший китайський у "Фокстроті" продають за 1200 грн. Прилади відомих виробників коштують понад 2 тис. грн. Іноді вартість системи залежить від того, де зібрали продукцію фірми. Наприклад, різниця між японським і малайзійським "Панасоніками" — понад тисяча гривень. Кондиціонер, який працює тільки на охолодження, без обігріву, дешевший на 200–300 грн.

Зараз ви читаєте новину «Вугільний фільтр кондиціонера міняють раз на рік». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі