середа, 15 лютого 2017 11:54

Літо зиму поборює: 12 народних прикмет про Стрітення
3

15 лютого - через 40 днiв пiсля Рiздва - православні відзначають одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Його також називають у народі Стрічання, Зимобор, Громиця.

Остання назва пішла від громичної свічки, яку запалювали в цей день, щоб весняна повінь не пошкодила посівам і щоб мороз дерев не побив.

Слово "стрітення" зі старослов'янської мови перекладається як зустріч, а друге значення слова - радість.

У релігії Стрітення, або Принесення в храм, має символічний сенс - зустріч Старого та Нового Завіту, знайомство людства з новим Месією.

За завітом, на 40-й день після народження Ісуса батьки принесли первістка в Єрусалимський храм. Там його побачив 360-річний старець Симеон. Йому передрекли, що він помре, коли побачить Спасителя. Взявши на руки Ісуса, Симеон заявив, що це немовля стане Спасителем роду людського.

За народним віруванням, Стрітення - це зустріч літа із зимою. Вірили, якщо до вечора стане тепліше - літо пересперечало зиму, а якщо холодніше - зима виграла.

Gazeta.ua пропонує 12 найцікавіших прикмет про Стрітення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На вихідних прийде весна

Зараз ви читаєте новину «Літо зиму поборює: 12 народних прикмет про Стрітення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі