вівторок, 04 травня 2021 21:30

Британці першими виростили чорну ікру у лабораторії

  Штучно вирощена чорна ікра має смак і склад нутрієнтів, ідентичний натуральній
Штучно вирощена чорна ікра має смак і склад нутрієнтів, ідентичний натуральній

Британська компанія створила першу у світі лабораторно вирощену "лояльну" ікру з ідентичним натуральній складом нутрієнтів та смаком.

Exmoor Caviar відома світу як ферма по вирощуванню ікри осетрових, де умови існування риб максимально наближені до природних. Зараз компанія поставляє свою продукцію в готелі і більш як 80 ресторанів з "мішленівськими зірками".

Для отримання "ікри з ядерного синтезу", забирають білки і ліпіди з ікорних мішків та шляхом сферифікації вирощують продукт ікри — фактично фальшиву ікру, виготовлену зі справжньої. Вона може з'явитись на полицях супермаркетів найближчими місяцями.

"Ікра злиття" виготовляється з тих же білків і ліпідів в біореакторі для отримання білкового порошку.

"Ікра, вирощена на клітинах" формується з клітин осетрових, поміщених в біореактор з гормонами.

Планується, що дві останні вийдуть на ринок протягом кількох наступних років.

Зі слів Кеннета Беннінга, генерального директора компанії, продукт має коштувати дешевше за свій природній аналог завдяки можливості виготовляти великі об'єми за короткий термін.

Клітинна технологія дає можливість виготовляти ікринки відповідного розміру, чим більша — тим бажаніша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як приготувати низькокалорійну кабачкову ікру

У компанії планують відтворити різні типи ікри, наприклад білуги та інших видів риб, що перебувають під загрозою зникнення.

Оскільки продукт багатий вітамінами, незамінними амінокислотами та антиоксидантами, лабораторно вирощена ікра найближчим часом може стати функціональною їжею для масового ринку. За даними аналітиків, суспільство готове платити за екологічну продукцію більше.

Ікра містить вітаміни A, B, C, D, корисні амінокислоти, мінерали, лецитин і фолієву кислоту. Лецитин допомагає виводити холестерин і живить нервові клітини, фолієва кислота бориться з анемією. Її жирні кислоти корисні для серцево-судинної системи,бо поліпшують кровообіг і знижують ризик утворення тромбів. Цей продукт рекомендують людям, які особливо потребують вітамінів, а також годуючим матерям і дітям.

Зараз ви читаєте новину «Британці першими виростили чорну ікру у лабораторії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі