вівторок, 12 лютого 2019 07:25

Як впоратися з безсонням

Як впоратися з безсонням
Підрахунок баранчиків не завжди допомагає заснути. Фото: narodna-pravda.ua

Налаштуватися на сон допоможуть вечірні ритуали, переконана травел-коуч Наталія Власенко.

"Уже чотири роки я засинаю без проблем. З підліткового віку мучило безсоння: тепле молоко з медом, підігріте червоне сухе вино, ванни з ромашкою, рахування баранчиків, і скільки було Ауреліано і Хосе Аркадіо в "Сто роках самотності", - я перепробувала всі легальні і не дуже засоби", - йдеться у блоці травел-коуча на "Новое время".

Фахівець розповідає про прийомі, які допоможуть подолати безсоння.

1. Хороший спосіб зупинити хороводи в голові - візуалізація. Варто уявити себе у якомусь приємному місці.

2. Намагайтеся прокрутити день в зворотному хронологічному порядку, як відеоряд.

3. Виконайте техніку глибокого дихання. Вдихайте на 1-2-3-4 через ніс. Затримуйте дихання на 5-6-7-8. Видихніть ротом на 1-2-3-4-5-6. Затримайте дихання на 7-8. Така вправа заспокоїть, допоможе відволіктися від нав'язливих думок.

Вечірні ритуали налаштовують на сон

4. Застосуйте прийом позитивної психології: подякуйте дню, що минув; людям, яку були. Така вправа корисна для стосунків і налаштовує на позитивний лад.

5. Заснути допоможуть ефірні лампи або аромапалички. Запахи допомагають заспокоїти нервову систему.

6. Зверніть увагу на положення тіла, у якому прокинулися. Наступного разу, коли не зможете заснути, спробуйте прийняти таку ж позу

"Але найголовніше - вечірні ритуали, які налаштовують на сон. Мої вечірні ритуали починаються о 17-й з того, що я закінчую всі свої робочі справи. А далі алгоритм дій приблизно такий", - каже коуч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготуватися до публічного виступу

Записую плани і справи, які треба зробити, доробити, обміркувати. Нехай я навіть не всі виконаю, але це як контракт з собою.

Спілкування. Це забуте спілкування не в соціальних мережах. На веранді з друзями, в барі з незнайомцями - будь-яке, головне щоб живе і доброзичливе.

Читання. Книга в ліжку - мій ритуал. Паперова книга приємна і смачна. Саме тому вибираю щось легке, без трилерів.

Психологи з Аделаїдського університету на чолі з доктором Денхольм Аспі кращою технологію визнали мнемонічну індукцію. Її придумав в 70-х роках американський психофізіолог Лаберж. Інструкція складається з п'яти кроків.

Зараз ви читаєте новину «Як впоратися з безсонням». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі