неділя, 03 листопада 2019 00:15

Нема алкоголю, клубів, барів, свинини і собак - українка розповіла про життя на Мальдівах
6

Їжа дуже гостра, тому треба просити, щоб додавали менше спецій
Фото: Ukr.Media
Місцеві нікуди не поспішають та вирішують усі проблеми за кавою
Молочні продукти та хліб на Мальдівах не смачні
Англійська мова на Мальдівах - друга офіційна
У столиці проживає 150 тисяч осіб, з них великий відсоток становлять мігранти

На Мальжівах ціни в 2 рази вище, ніж на інших островах. Свого виробництва немає і все доставляють. Багатою вважається сім'я, яка може дати своїм дітям вищу освіту в пристойному закладі за межами країни.

Ніколетта Попович розповідає про життя на Мальдівах, пишуть Ukr.Media

"Мій переїзд — це доля. Я втратила роботу і в той же день на фейсбуці побачила вакансію менеджера з продажу і бронювання авіаквитків в турфірму на Мальдівах. Це був шанс випробувати своє везіння, і з тих пір вдача тримає мене дуже міцно."

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Щороку треба купувати усі книги" - діаспорянка про школи у Лівані

Я довго не могла повірити, що відлітаю: квиток сплатив роботодавець, тому навіть у Борисполі під час чек-іну мені здавалося, що все відбувається ненасправді. На щастя, я прилетіла на Мальдіви не одна — за два дні до вильоту з'ясувалося, що зі мною їде працювати ще одна дівчина. Вона стала моїм порятунком. Дашка допомогла прижитися, і адаптаційний період проходив весело: ми разом звикали до шалено гострої їжі, нагадували один одній говорити "нот спайсі" при замовленні страв у ресторані, часто губилися на вузьких вуличках міста, намотуючи круги в пошуках дороги додому, і кожен день дивувалися неймовірним фарбам океану.

Про ціни і покупки

Мальдіви складаються з 1100 дрібних островів, оточених океаном, тому свого виробництва тут немає — все імпортується з інших країн, із-за чого ціни в 2 рази дорожче, ніж в інших азіатських країнах. В Мале, столиці Мальдівської республіки, є 2-3 магазину з хорошим асортиментом продуктів, іноді навіть сметану можна знайти. Фрукти-овочі краще купувати в маленьких шопах: ціни нижче і якість краща. На жаль, тут біда з молочними продуктами і хлібом — він-то є, але смак ниякий.

Автор: Ukr.Media
  Місцеві нікуди не поспішають та вирішують усі проблеми за кавою
Місцеві нікуди не поспішають та вирішують усі проблеми за кавою

Робота в задоволення

Перший рік я пропрацювала в столиці — на кам'яному острові, як називають Мале місцеві. Спочатку будні не відрізнялися особливою яскравістю, але з часом з'явилися друзі: художники, музиканти, графічні дизайнери, діджеї і просто креативні люди. Вони "розмалювали" моє життя яскравими фарбами.

Навіть проста зустріч в кава-шопі перетворювалася в бреїн-сторм і закінчувалася якимось цікавим проектом. Через рік і чотири місяці я змінила роботу і переїхала в готель. Моє перебування тут нагадує скоріше великий літній табір, ніж роботу: всі один одного знають, всі доброзичливі, кожен займається своєю справою, але якщо потрібна допомога, легко знайдуться ті, хто її надасть. Це як велика родина, один механізм, тому навіть у складних ситуаціях ти не відчуваєш тиску і стресу, а робочий тиждень стає схожий на відпустку з квестами.

Автор: Ukr.Media
  Молочні продукти та хліб на Мальдівах не смачні
Молочні продукти та хліб на Мальдівах не смачні

Рівень життя

У столиці проживає 150 тисяч осіб, з них великий відсоток становлять мігранти, які приїжджають з сусідніх островів в пошуках кращого життя. Мати землю в Мале — велика розкіш, тому ті, у кого є своя ділянка, забудовують її 5-8-поверховими будівлями і здають квартири за шаленими цінами. Тому приїжджі витрачають велику частину своєї зарплати на оренду. А орендодавці тим часом працюють або в державних установах, або на пристойних посадах у приватних компаніях. Багатою вважається сім'я, яка може дати своїм дітям вищу освіту в пристойному закладі за межами мальдів. В основному, на шрі-ланці, індії, малайзії, великобританії та австралії.

Як з'являються друзі.

Десь через місяць після приїзду ми з Дашею поїхали на сусідній острів, щоб помилуватися красивим заходом і посидіти на пляжі: слухали шум хвиль, перебиваючи її розмовами "за життя". На зворотному шляху, купуючи квитки на величезний дерев'яний човен Доні (місцевий громадський транспорт), ми познайомилися з Данею і Катею, парою з Росії. Вони займаються організацією фестивалі й шоу — приїжджали на Мальдіви обстежити територію. Вони запросили нас на прощальне барбекю, де познайомили з місцевими — засновниками Товариства по захисту навколишнього середовища і за сумісництвом організаторами різних вечірок в Мале. Вечір виявився багатим на розмови, розповіді, життєві історії. Так ми знайшли відкритих друзів серед мальдівців.

Автор: Ukr.Media
  Англійська мова на Мальдівах - друга офіційна
Англійська мова на Мальдівах - друга офіційна

Легко стати своїм

На Мальдівах дуже багато експатів, і до всіх ставляться дуже добре, за винятком бангладешців — вони тут "дешева робоча сила", тому і ставлення до них відповідне. У мене є друзі з України, Росії, Казахстану, але самі близькі — це місцеві. Мені подобається їх вміння залишатися спокійними в будь-якій ситуації, не панікувати і вирішувати всі проблеми за чашкою кави. Спочатку це було незвично і навіть дивно, але в кінцевому рахунку ми самі почали цьому вчитися. Доля звела мене з талановитими, відкритими і життєрадісними людьми, які вміють цінувати життя і надихати, підтримувати і просто бути поруч, тому тут я відчуваю себе на своєму місці, наче до цього я мандрувала, а зараз повернулася додому. Друзі люблять пожартувати, що я мальдивка родом з України.

Англійська на Мальдівах — друга державна, тому як такого мовного бар'єру не було. У мене вільна розмовна, але з моменту переїзду я покращила свій рівень. В силу специфіки роботи знання додаткового іноземної мови — велика перевага, але російська тут теж високо цінується — це одна з найбільш затребуваних в туризмі мов. Для себе почала вивчати місцеву мову дівехи, але з-за того, що її немає в списку мов Google-перекладача, хвалитися поки що нічим.

Автор: Ukr.Media
  У столиці проживає 150 тисяч осіб, з них великий відсоток становлять мігранти
У столиці проживає 150 тисяч осіб, з них великий відсоток становлять мігранти

Натхнення і самореалізація

Крім вивчення місцевої мови, друзі надихнули мене на творчу діяльність. На вихідних я часто беру фотоапарат і вирушаю на пошуки пригод. За минулий рік мені вдалося відзняти фотокнигу, присвячену місту Мале і взяти участь у заході під назвою Arts&Crafts Bazaar 2014 зі своїми фотороботами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залишають посилки з дорогими телевізорами біля квартир – українка поділилась враженнями від життя у Кремнієвій долині

Але ця країна надихає мене не тільки красивими пейзажами і барвистими заходами. Мальдіви — мусульманська країна, тому на місцевих островах немає алкоголю, клубів, барів, свинини і собак (останніх вони вважають брудними душею тваринами). Тільки через кілька місяців я зрозуміла, що живу в абсолютно тверезому суспільстві, і це трохи перевернуло мою свідомість. Немає випадкових перехожих у нетверезому стані, від яких потрібно переходить на інший бік вулиці, щоб уникнути неприємностей (у нас таке буває, на жаль). Є тверезі, доброзичливі, але трохи ледачі місцеві жителі, які можуть посміхнутися, проходячи повз, але ніколи не образять або нагрублять. І цим досвідом захотілося поділитися з допомогою фотографії.

Автор: Ukr.Media
  За рік дівчина  відзняла фотокнигу, присвячену місту Мале
За рік дівчина відзняла фотокнигу, присвячену місту Мале

Відпочинок і розваги

Коли представляється можливість, я з задоволенням їду з друзями на якийсь місцевий острів у пошуках нових вражень. Кожен з них унікальний на увазі якихось особливих локальних традицій, але всіх їх об'єднує гостинність і доброзичливість. Тому всім, хто зібрався на Мальдіви як бек-пекер, я рекомендую відвідати кілька місцевих островів, зупиняючись там в гест-хаусах, щоб дізнатися цю країну "зсередини".

Американці довірливі та ввічливі. Вони будуть дякувати та посміхатись, навіть тоді, коли їм не приємна ситуація. Їх до цього привчають з дитинства. Проте, якщо їм дійсно щось не подобається, будуть телефонувати у служби та залишати скарги. Навіть, якщо доведеться довго чекати відповідь оператора.

Зараз ви читаєте новину «Нема алкоголю, клубів, барів, свинини і собак - українка розповіла про життя на Мальдівах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі