середа, 29 січня 2020 15:28

Джедаї-співаки та найкращі "Ромео і Джульєтта": що подивитись у Національній опері в лютому
4

14 і 15 лютого покажуть балет «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф'єва
Фото: прес-служба
Балет «Білосніжка» Б. Павловського
Оперу «Севільський цирульник» поставив режисер Анатолій Солов'яненко
29 лютого покажуть балет «Чиполліно» К. Хачатуряна

У лютому Національна опера України підготувала для глядачів свіже виконання класичних творів, які прикрасять найсумніший вечір зими. Серед сюрпризів - запрошені тенори і дитячий балет.

Про сюжети майбутніх постановок розповімо нижче:

5 лютого, опера "Ріголетто" Дж. Верді

Сьогодні багато хто добре знає мелодії з "Ріголетто" - "La donna е mobile" ("Серце красуні"), "Bella, figlia dell'amore" ("О, красуня молода"), і сучасному глядачеві важко уявити, що колись вони вважалися занадто вільними і небезпечними.

Перші цензори визнали лібрето настільки непристойним, що наполягли на ряді змін. У його основі була п'єса Віктора Гюго "Король розважається", яку заборонили ставити в Парижі, як таку, що підриває авторитет королівського двору. В результаті дію перенесли з Франції до Італії, а короля "понизили" до невідомого герцога. Однак публіка полюбила оперу з першого разу.

На київській сцені "Ріголетто" виконується за постановкою режисерки Ірини Молостової. Опера побувала в Італії, Ізраїлі, Росії, Польщі. Прем'єра в Національній опері України відбулася в 1998 році і з того часу вистава незмінно проходить при аншлагах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чекісти знищили листи автора першої української опери

Також у лютому будуть представлені 2 дитячих балети.

9 лютого, балет "Білосніжка" Б. Павловського

Сценарій Вітольда Борковського і Станіслава Петровського за мотивами казок братів Грімм. Історія Білосніжки, яку переслідує зла мачуха і яка знайшла прихисток у будиночку сімох гномів. Це класика Національної опери - прем'єра балету відбулася в 1975 році.

Автор: прес-служба
  Балет «Білосніжка» Б. Павловського
Балет «Білосніжка» Б. Павловського

29 лютого, балет "Чиполліно" К. Хачатуряна

Одного разу композитору Карену Хачатуряну запропонували написати музику до мультфільму за казкою Джанні Родарі "Чиполліно". Сюжет так зацікавив композитора, що навіть після виходу на екрани мультика, казкові герої його не відпускали. Тоді він вирішив написати балет, в якому мовою звуків змалював характер кожного персонажа. Ідею підтримав хореограф Генріх Майоров, який придумав для кожного героя тільки йому притаманні рухи.

14 і 15 лютого, балет "Ромео і Джульєтта" С. Прокоф'єва

В історії балету було кілька спроб перекласти трагедію Шекспіра "Ромео і Джлульєтта" на мову танцю. Але тільки Прокоф'єву вдалося досягти справжньої шекспірівської глибини. У балеті збережено послідовність сцен, сюжетну тканину, проте сутність конфлікту передана більш сконцентровано, коротко і лаконічно, посилені драматичні контрасти. В результаті, "Ромео і Джульєтта" став одним з найпопулярніших балетів ХХ століття. В 1936 році на основі музики балету Прокоф'єв написав 2 оркестрові сюїти, до яких 1946-го додав третю. Оркестрові сюїти, які носять однакову назву - "Ромео і Джульєтта", відносяться до числа найпопулярніших творів композитора.

Прем'єра балету на київській сцені відбулася в 1971 році. Через 20 років - в ювілейний рік Прокоф'єва - ця постановка Анатолія Шекери рішенням ЮНЕСКО була визнана кращою інтерпретацією цього твору і нагороджена медаллю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 перспективних українських художників, в яких варто інвестувати

21 лютого, опера "Севільський цирульник" Дж. Россіні

Режисер-постановник вистави Анатолій Солов'яненко переніс дію опери в наші дні. Герої на сцені знімаються у відео-кліпах, фехтують на мечах джедаїв, лякають поліцейських "червоними корочками", дивляться футбольний матч по телевізору і їздять на електросамокатах.

"З музикою "Севільського цирульника" я знайомий з дитинства, - розповів Солов'яненко. - Як режиссер, я ставив цей твір в 2005 році в Донецькій опері. Але зараз відчув необхідність і бажання подивитися на цю історію під новим кутом зору, піти на своєрідний експеримент. Саме тому, ми з сценографом вистави Андрієм Злобіним і художником костюмів Ганною Іпатьєвою перенесли дію в модерновий простір, позбавлений будь-яких певних ознак часу і місця. Ніякої конкретики. Хіба що, це точно не минуле".

Автор: прес-служба
  Оперу «Севільський цирульник» поставив режисер Анатолій Солов'яненко
Оперу «Севільський цирульник» поставив режисер Анатолій Солов'яненко

23 лютого, опера "Турандот" Дж. Пуччіні

Ця опера, яка стала лебединою піснею італійського композитора Джакомо Пуччіні, увійшла до золотої оперної скарбниці світу. Попри свій поважний вік, майже століття, вона залишається такою ж близькою і жаданою як співакам, так і глядачам, як один з невмирущих шедеврів світового музичного мистецтва.

Цього разу партію Невідомого принца - Калафа - виконає запрошений соліст, австрійський тенор Томас Пауль.

16 березня на сцені Львівської національної опери із сольним концертом виступить зірка української джазової сцени Лаура Марті. Співачка презентуватиме альбом "Все Буде Добре!".

Зараз ви читаєте новину «Джедаї-співаки та найкращі "Ромео і Джульєтта": що подивитись у Національній опері в лютому». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі