середа, 19 грудня 2012 14:26

Взимку не можна відмовлятися від вареної печінки

Взимку не можна відмовлятися від вареної печінки
Фото: kolo.poltava.ua

"Останнім часом намагаюся не їсти м'яса і риби - поступово переходжу лише на рослинну їду. Тоді не буду набирати вагу, та й організм стане значно здоровіший. Але лікар-дієтолог застерігла, зовсім відмовлятись від м'яса не можна, особливо взимку, - каже киянка Діана Шовкун.

Столичний дієтолог Наталія Волощук каже, взимку організмові дуже потрібні білки, тому повністю відмовлятися від м'яса не варто.

"Білки бережуть організм від переохолодження, надають потрібну енергію і тримають в тонусі м'язи. З ними можна лишатися здоровим протягом усієї зими", - каже лікар.

Радить споживати більше рослинних білків, аніж тваринних.

"Їх багато у бобових, сої, твердому сирі. Добова норма білків — 40-100 грамів. Важливо не з'їсти білків надміру, бо вони не засвояться і відкладатимуться у вигляді жиру. Білки із кисломолочних продуктів засвоюються легко і швидко. До того ж, вони захищають флору кишечника, від якої залежить імунітет".

Є певні продукти, від яких не варто відмовлятися в холодну пору року. Це, перш за все, печінка. Її краще споживати вареною або печеною. У порції печінки — добова норма поживних речовин, які так необхідні організму, щоб вберегтися від вірусів. Цей продукт має вітаміни Е, С,К. Також містить аскорбінову кислоту і залізо. Найбільш корисна — печінка тріски. У ній — вітамін А, який зберігає зір, а вітамін В підтримує міцність кісток.

"Взимку намагайтеся щодня їсти по 5 різних овочів та фруктів: у стравах чи окремо. Але найкраще — у сирому чи в запеченому вигляді. Можна споживати більше заморожених — у них набагато більше поживних речовин, ніж у тих, які зберігають свіжими".

"Змішайте і з'їжте кілька штук кураги, ізюму, чорносливу, волоських горіхів та пару чайних ложок меду. Організм отримає повний добовий набір корисних речовин. Регулярне вживання такої "страви" покращить травлення, укріпить імунітет", - радить Наталія.

"Частіше готуйте морси і узвари із сушених та заморожених фруктів. Ягоди заливають окропом і настоюють кілька годин. Тоді варять протягом 30 хвилин, на останніх хвилинах приготування додають кілька ложок меду. Відразу класти мед не треба, бо при тривалому варінні із нього вийде багато корисних речовин".

 

Зараз ви читаєте новину «Взимку не можна відмовлятися від вареної печінки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі